ODSTÁVKA VODY 28. 9. 2016

Slovácké vodárny nám oznámily, že ve čtvrtek 29. 9. dopoledne proběhne odstávka vody na hlavní budově. Z provozních důvodů bude škola uzavřena až do 12:00 hodin. Vyučování bude zahájeno až ve 12:15 hodin. Obědy jsou zajištěny v normálním režimu.

EXKURZE – PAŘÍŽ, NORMANDIE, BRETAŇ 26. 9. 2016

Podobně jako v minulých letech byl začátek září vyhrazen odborné exkurzi do Francie. Zúčastnili se jí studenti 4. ročníku SUPŠ Uherské Hradiště napříč všemi obory. Mezi 3. a 11. zářím se skupina 43 studentů a čtyř pedagogů vydala na trasu Paříž, Normandie, Bretaň. Exkurze je nedílnou součástí předmětu Dějiny výtvarné kultury a je koncipovaná jako součást přípravy žáků k úspěšnému složení maturitní zkoušky. Více.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 13. 9. 2016

Vedení školy oznamuje, že Den otevřených dveří se bude konat v úterý 25. října od 9:00 – 18:00 hodin. Zájemci mohou konzultovat své práce s vyučujícími jednotlivých oborů.

ÚČAST NA 42. LETNÍ FILMOVÉ ŠKOLE 19. 9. 2016

Studenti Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti se svými uměleckými  intervencemi významně podíleli na výpravě letošní 42. Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

FOTOGALERIE 42. Letní filmová škola 19. 9. 2016
ÚSPĚCH DESIGNU OBUVI 13. 9. 2016

Studenti oboru Modelářství a návrhářství obuvi se zúčastnili soutěže O cenu Nadace Jana Pivečky a uspěli ve dvou kategoriích. První místo za Funnyshoe získal Lukáš Buček a ve druhé kategorii Kristýna Macková. Její atraktivní kabelka zaujala všechny porotce. Oba studenti obdrželi zájezd na prestižní veletrh módy Micam a Mipel do italského Milána. Další ocenění poroty převzali Matěj Krajča a Kristýna Michalčíková. Vítězné modely byly společně s dalšími nominovanými pracemi vystaveny na mezinárodním odborném veletrhu STYL a KABO v Brně.

KRUHY NA VODĚ 13. 9. 2016

Studentka třetího ročníku oboru Design oděvu Valerie Jurčíková získala ocenění za 2.místo v soutěži "Kruhy na vodě". Porotu zaujala její kolekce modelů "Folklorní proměny". "Kruhy na vodě" je mezinárodní soutěž, kterou pořádá Ústředí lidové umělecké výroby. Jedná se o přehlídku designu orientovaného na řemeslo s podporou pro inovativní a kreativní přístup výtvarníků z různých uměleckých oborů jako je např. kov, šperk, textil, sklo, keramika atd. Tato soutěž je prestižní událostí jak v řadách profesionálních výtvarníků, odborných řemeslníků, tak i studentů středních i vysokých škol uměleckého zaměření.

I V HRADIŠTI PLATÍ, ŽE KAŽDÝ UMÍ ZPÍVAT Koncert sboru pod taktovkou Idy Kelarové se mimořádně vydařil. 6. 9. 2016

Celkem 30 zájemců se od pátku 26. do neděle 28. srpna sešlo na workshopu Každý umí zpívat, který vedli výjimeční hudebníci Ida Kelarová, Desiderieus Dužda a Oto Bunda. Motivace a očekávání účastníků byly velmi různorodé. Některé zajímalo, jak se pracuje se skupinou lidí, kteří tvrdí, že zpívat neumějí, jiné přivedla touha po zpěvu, kterou z ostychu nenaplňují, někteří přišli, aby se zpívat naučili. Pro naposled jmenované bylo překvapením, když od Idy Kelarové uslyšeli větu: „Já vás zpívat nenaučím, zpěv máte v sobě, já vám jen pomohu jej uvnitř najít a dostat ven.“ Více.

 
FOTOGALERIE WORKSHOPU Každý umí zpívat 6. 9. 2016
PŘÍPRAVNÝ KURZ PRO VEŘEJNOST 2. 9. 2016

Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti  nabízí uchazečům o studium výtvarných oborů, ve kterých jsou součástí přijímacího řízení talentové zkoušky, možnost přihlásit se do přípravného kurzu. Přípravný kurz je určen zejména zájemcům o studium na střední nebo vysoké výtvarné škole. Více. Přihláška.

ZAHRANIČNÍ POBYTY Řecko a Itálie, fotogalerie 1 25. 8. 2016
ZAHRANIČNÍ POBYTY Řecko a Itálie, fotogalerie 2 25. 8. 2016
JEDINEČNÝ PĚVECKÝ WORKSHOP 14. 6. 2016

Tento jedinečný workshop, je určen pro každého, kdo cítí hlubokou potřebu si zazpívat. Prozpíváme celý víkend ve sboru 30-40 lidí a zakončíme koncertem pro nás a přátele. Workshop povede Ida Kelarová, Desiderius Dužda a asistent. Setkání pořádá KDECO, DAT s.r.o., ve spolupráci se Střední umělecko-průmyslovou školou. Workshop proběhne v inspirativních prostorách Velké kreslírny. Bližší informace, Plakát. Přihláška.

BIENÁLE „DESIGN.S“ 1. 8. 2016

Ve čtvrtek 16. 6. 2016 proběhla vernisáž výstavy druhého ročníku mezinárodního bienále studentského designu „DESIGN.S“, spojená s udílením cen, kterou pořádá Technické muzeum v Brně. Soutěžní přehlídka je určena pro studenty a čerstvé absolventy designérských a příbuzných oborů středních a vysokých škol.„Cenu ředitele technického muzea v Brně“, jednu z dvanácti cen, získali absolventky oboru Průmyslový design naší školy Michaela Vlčková a Alexandra Vovčenková za svoji maturitní práci „Dětské berle“. Do soutěže bylo přihlášeno 407 prací z 22 škol z Čech, Slovenska a Polska.

MLADÝ OBAL 2016 1. 8. 2016

27.5.2016 proběhlo v kině Aero v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 21. ročníku mezinárodní soutěže obalového designu „MLADÝ OBAL 2016“ na téma PACKAGE UNLIMITED. Tato soutěž je určena pro studenty středních a vysokých škol se zaměřením na design, a mladé designéry do 30 let. Práce studenta 3. ročníku oboru Průmyslový design naší školy Lukáše Ticháčka byla odbornou porotou vybrána mezi TOP 40 prací pro výstavu a katalog soutěže. Návrh obalu našeho žáka se tak umístil mezi 10 vybranými pracemi v kategorii středních a vyšších odborných škol. Soutěže se účastnilo celkem přes 700 prací ze 46 zemí světa.

   
PLENÉR VÁPENKY Pro obor Multimédia 25. 6. 2016

Informace pro rodiče a žáky ke stažení zde.

PLENÉR V HOTELU POLOM RAJNOCHOVICE Pro obor Užitá fotografie a Průmyslový design 25. 6. 2016

Informace pro rodiče a žáky ke stažení zde.

I ATE YOUR MAKEUP 16. 6. 2016

Přijměte pozvání na výstavu Matěje Macháčka, absolventa oboru užité malby. Matěj Macháček se již od středoškolských studií profiloval jako zdatný kreslíř a kolorista. Nepodlehl abstraktnímu malířství, ale zaměřil svou pozornost na všudypřítomnou realitu. Od roku 2011 prohlubuje své znalosti na AVU v Praze, v atelieru předního představitele české figurální malby profesora Michaela Rittsteina. Rittsteinova škola klade důraz na princip sbírání, analyzování a následné transformace nejběžnějších úkonů, společenských mechanismů a vizí.  Více. Pozvánka.

PRVNÍ ROČNÍKY NAVŠTÍVILY NĚMECKO 15. 6. 2016

Ve dnech 16. - 21. května 2016 se žáci prvních ročníků zúčastnili zájezdu do Německa, kde měli možnost vidět celou řadu významných muzeí v Berlíně, např. Berggruen Museum, Dahlem Museum, Gemäldegalerie, Hamburger Bahnhof, Deutsches Technikmuseum, Martin Gropius Bau, Pergamonmuseum či  Jüdische Museum. Žáci si prošli nejen významná historická místa jako Berlínskou zeď, Braniborskou bránu, Říšský sněm, ale také zhlédli moderní dominanty města jako například Sonny centrum. Na zpáteční cestě jsme navštívili světoznámou galerie Zwinger a nově otevřenou galerii Albertina v Drážďanech.

FOTOGALERIE NĚMECKO 1. ročníky 15. 6. 2016