DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 13. 9. 2017

Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří, který proběhne ve středu 25. 10. 2017 v obou budovách naší školy (na ulici Všehrdova a na tř. Maršála Malinovského) .

Škola bude pro veřejnost přístupná od 10:00 do 18:00 hodin. Zájemci o studium se mohou informovat na jednotlivých oborech a případně i konzultovat své práce. 

 

Výstava oboru Užitá malba ve věznici 21. 9. 2017

Během Slavností vína a otevřených památek, které se v Uherském Hradišti konaly v rámci Dnů evropského dědictví 9. -10. 9. 2017, byla už poněkolikáté otevřena pro veřejnost bývalá hradišťská věznice. Společně s budovou naší školy, do šedesátých let minulého století justičním palácem, tvoří budova věznice jeden komplex. Je významnou památkou připomínající léta teroru dvou totalitních režimů minulého století a v České republice ojedinělým takto zachovaným objektem svého druhu. Ve spolupráci se spolkem Memoria (veznice.uh.cz), který se o důstojné využití areálu věznice zasazuje už mnoho let, vystavili žáci oboru Užitá malba své práce v prostorách vězeňských cel. Během Dnů evropského dědictví si přišlo věznici prohlédnout téměř 5 000 návštěvníků. Společně s dalšími výstavami uvnitř věznice tak návštěvníci shlédli i prezentaci našich žáků.

Výstava oboru Užitá malba ve věznici 21. 9. 2017
DALŠÍ VAVŘÍNY PRO NÁVRHÁŘE OBUVI

Na jubilejním 50.ročníku mezinárodního veletrhu obuvi a koženého zboží KABO, konaného v srpnu v Brně, byly prezentovány úspěšné práce žáků oboru Modelářství a návrhářství obuvi. Vystavené modely se setkaly s velkým ohlasem u odborné veřejnosti a žákům naší školy byly slavnostně předány ceny nadace Jana Pivečky. Vítězem kategorie „Funny shoe“ se stala Kristýna Sofie Kolísková s netradičně pojatou obuví a šperkem ve tvaru listu. Ve stejné kategorii byl druhým místem oceněn opět náš žák Jan Machalínek, který pro svůj návrh kreativně využil odřezků usní z výroby. V kategorii „Young  spirit“ zvítězila s velkým náskokem Kateřina Přikrylová se svou maturitní prací – kolekcí dětské obuvi inspirovanou zvířátky. Druhé místo obsadil Lukáš Buček s experimentální kolekcí obuvi a velkolepých šperků tvarovaných z plexiskla. Stejně tak třetí kategorii, „Professional view“, určenou vyzrálejším designerům, vyhrála Uranbileg Altangerel, absolventka SUPŠ. Vítězům gratulujeme a přejeme mnoho zážitků a inspirací k další práci na Veletrhu LINEAPELLE v Miláně, kam se mají možnost za odměnu podívat.

Spolupráce s firmou Baťa 21. 9. 2017

Několikaměsíční spolupráce firmy Baťa s uherskohradišťskou umprumkou vyvrcholila v květnu slavnostním předáním cen v rámci akce Baťa Bullets, která proběhla ve třetím podlaží prodejny Baťa na Václavskem náměstí. Akce se zúčastnili žáci oboru Grafický design, Užitá fotografie a Multimédia, bylo vystaveno 24 prací a 5 vybraných autorů bylo oceněno. Díla žáků jsou též k vidění v prodejně Footshop na ulici Bubenská.

 

Spolupráce s firmou Baťa
Rozpis opravných maturit 11. 9. 2017

V pondělí 18. 9. 2017 proběhnou na naší škole opravné maturitní zkoušky. V příloze naleznete harmonogram jednotlivých zkušebních komisí - přezkoušení bude probíhat v knihovně pro třídy 4.A a 4.C, pro 4.B ve sborovně. 

PŘÍPRAVNÝ KURZ PRO VEŘEJNOST 29. 8. 2017

Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti nabízí uchazečům o studium výtvarných oborů, ve kterých jsou součástí přijímacího řízení talentové zkoušky, možnost přihlásit se do přípravného kurzu.

Je určen zájemcům o studium na naší škole nebo vysoké škole s výtvarným zaměřením. Zároveň je otevřen i pro širokou veřejnost. Více informací zde. Přihláška

 

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 15. 8. 2017

Školní rok 2017/2018 bude zahájen v pondělí 4. září 2017. Žáci prvních ročníků budou přivítání v 8:00 hodin ve Velké kreslírně ředitelem školy a učitelským sborem. Následně si je přeberou třídní učitelé, kteří je provedou budovou školy a předají jim nejdůležitější poznatky o výuce a o chodu školy. Od 10:00 hodin budou žáci odvedeni na jednotlivé obory, kde se seznámí s ateliérem a s vyučujícími. Obědy se budou vydávat od 11:30 hodin, žáci prvních ročníků si je mohou objednat za 27 Kč v průběhu dopoledne. Žáci ostatních ročníků zahájí výuku v 8:00 hodin s třídními učiteli v jednotlivých třídách dle rozpisu.

KONCERT V UHERSKÉM HRADIŠTI Ida Kelarová, pěvecký sbor Čhavorenge, Česká filharmonie a Hradišťánek

Termín koncertu: 9.8.2017 Čas: 20:00 – 22:00 Místo: Masarykovo náměstí Cena: koncert je zdarma. Čtvrtým rokem pokračuje spolupráce mezi Českou filharmonií, Idou Kelarovou a dětským pěveckým sborem Čhavorenge, podporujícím talentované romské děti a mladé lidi nejen v jejich cestě za hudbou. Po třech letních pobytech mimo jiné na východním Slovensku s koncerty přímo v romských osadách jsme se rozhodli strávit první dva srpnové týdny 2017 ve Zlínském kraji. Letní školu Romano drom zakončí tři open-air koncerty pro místní posluchače ve Vsetíně (8.8), v Uherském Hradišti (9.8) a ve Valašském Meziříčí (10.8.). 

   
VÝSTAVA OBORU MULTIMEDIÁLNÍ TVORBA 22. 5. 2017

Studentské práce můžete vidět ve Slováckém divadle do 24. 6. 2017.

Módní soutěž DOTEKY MÓDY 3. 5. 2017

Dne 21.4.2017 proběhla prestižní módní soutěž mladých módních návrhářů Doteky Módy, pořádaná Střední školou designu a módy v Prostějově. Do finále se mezi 14 soutěžících probojovaly i dvě kolekce žáků naší školy. Kolekce s názvem ,,Ona" od autorky Romany Lidiakové a další kolekce s názvem ,,Reminiscence " kolektivu autorů ( Erika Majdišová, Daniela Chaloupková, Tereza Kvapilová, Lucie Jašková a Vojtěch Martásek).

SPOLUPRÁCE S BELGICKOU ŠKOLOU SISA CADIX POKRAČUJE 28. 4. 2017

Ve dnech od 18. do 23. dubna 2017 se 2 pedagogové a 4 studenti oboru grafického designu zúčastnili odborného zájezdu do Belgie. První den navštívili v Antverpách belgickou školu, se kterou SUPŠ spolupracuje téměř 20 let. Sešli jsme se zde s vedením školy a s belgickými studenty, kteří navštívili naší školu v tomto roce a absolvovali zde několik workshopů na oborech grafika, obuv a keramika a zúčastnili se společné výuky kresby. Tento zájezd bylo možno zorganizovat pouze s pomocí sponzorského daru firmy Continental Barum.

FOTOGALERIE Spolupráce s Belgickou školou 28. 4. 2017
EXKURZE BRNO 21. 4. 2017

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 se studenti Keramického designu seznámili se způsoby restaurování keramiky a možnostmi studia toho oboru na Vyšší odborné škole v Brně. Poté navštívili Uměleckoprůmyslové muzeum, kde právě končila přehlídka prací našeho absolventa a asistenta na pražské UMPRUM Milana Pekaře. Vedle jeho porcelánových váz s krystalickými glazurami si zde také prohlédli retrospektivní výstavu studia Olgoj Chorchoj a jejich studentů. Po krátké návštěvě Galerie Ars ukončili celodenní exkurzi v porcelánové manufaktuře manželů Hlušičkových Goldfinger porcelán.

FOTOGALERIE Brno, obor Keramický design 21. 4. 2017
PŘEDNÁŠKA - STUDENTSKÝ PLAKÁT 31. 3. 2017

Druhý březnový týden se žáci oboru Grafický design zúčastnili výstavy Studentský plakát v Klubu kultury Napajedla, kde zhlédli práce studentů Ateliéru Grafického designu na FMK UTB ve Zlíně. Výstavou nás provedl vedoucí ateliéru ak. soch. Rostislav Illík, který nás seznámil s jednotlivými plakáty a zároveň nám prezentoval různé přístupy i technické možnosti v současné tvorbě grafického designu. Žáci zhlédli celou řadu typografických, reklamních, sociálně apelačních, ale také divadelních a filmových plakátů. Součástí výstavy byla také videoprezentace Ateliéru Grafického designu.

STUDENTSKÝ DESIGN 24. 3. 2017

Výsledky celostátní soutěže všech uměleckých škol „Studentský design“ konané v Praze. První místo získala žákyně SUPŠ Uherské Hradiště Valerie Jurčíkové z oboru oděv, která obdržela nejvíce bodů ze všech disciplín. Mezi 30 nejlepšími pracemi, které budou reprezentovat Asociaci uměleckých škol na podzimní přehlídce Designblok v Praze se naše škola prezentuje třikrát. Všechny nominované studentské práce jsou zpřístupněny veřejnosti od čtvrtka 9. 3. 2017 v Galerii kritiků, PALÁC ADRIA, Praha 1 (poblíž Václavského náměstí) do úterý 4. 4. 2017.

SVITAVSKÁ KLAPKA 17. 3. 2017

Studenti oboru Multimediální tvorba Antonín Kindl a Natálie Štěpáníková získali 1. a 3. místo v soutěži Svitavská klapka. Odkazy na oceněné práce: 1. místo a 3. místo.

NABÍDKA AKCÍ A KURZŮ 17. 3. 2017

Sledujte nabídku kurzů a akcí pro veřejnost zde.

BVV BRNO - STYL/KABO – prezentace prací oboru OBUV 49. ročník módního veletrhu STYL/KABO. 18. -20. 2.2017 10. 3. 2017

Každou sezónu vystavují žáci oboru své práce mezi špičkovými producenty obuvi a kožené galanterie. Letošní práce zaujaly svou kvalitou a kreativitou zahraniční experty z Německa a Polska, hledající potenciální designéry. V tomto školním roce spolupracují studenti 3. ročníku na kolekci dětské obuvi s firmou BEDA.

PŘEDNÁŠKA OBORU OBUV Nejnovější trendy v designu a výrobě obuvi 10. 3. 2017

Odborník na výrobu obuvi a velký světoběžník Michal Špaček tentokrát přijel na SUPŠ i s mladou designérkou obuvi Evou Klabalovou, mimochodem absolventkou zdejší SUPŠ a University Tomáše Bati ve Zlíně. Eva ve své práci uplatňuje nejmodernější technologické postupy jako je například 3D tisk. Měla také možnost navrhnout obuv realizovatelnou pomocí plně robotizované výroby, která se prezentovala na veletrhu Simac fair v Miláně. O bohaté zkušenosti z praxe a zážitky z cest se ráda podělila se svými budoucími kolegy z oboru obuv. 

 

DRUHÉ KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 6.3.2017

Ředitel SUPŠ Uherské Hradiště vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení v termínu 30. března 2017 pro školní rok 2017/2018 na obory Kamenosochařství, Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu a Modelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků. Přihlášku je nutno podat do 20. 3. 2017.

kriteria.pdf, prihlaska.pdf, prihlaska.xls

ŠUMĚNÍ ANDĚLSKÝCH KŘÍDEL 22. 2. 2017

Ve středu 22. 2. 2017 navštívili žáci oborů Design keramiky a Kamenosochařství Muzeum umění v Olomouci, kde právě probíhá výstava Šumění andělských křídel. Součástí prohlídky bylo krátké představení koncepce výstavy kurátorkou muzea a zároveň si měli možnost prohlédnout stálou expozici umění 20. století - Století relativity. Exkurzi ukončili v Arcidiecézním muzeu.

FOTOGALERIE Olomouc 17. 3. 2017
VÝSTAVA ABSOLVENTA TADEÁŠE KOTRBY 6. 2. 2016

Zveme Vás do galerie Photogether, která se nachází v budově polikliniky Zlín, v úterý 7. 2. 2017 v 18 hodin zde proběhne vernisáž výstavy Tadeáše Kotrby s názvem Nad prachem barva.

KOLEKCE NOVÝ ÚHEL POHLEDU 27. 1. 2017

Studenti 4.ročníku ateliéru Design oděvu vytvořili ve spolupráci s Textile House kolekci kreativní mladé módy z rozmanitých recyklovaných druhů oděvu. Pro tuto tvorbu poskytl potřebný materiál Textile House. Kolekci je možno zhlédnout v prostorách Textile House v Uherském Hradišti na Mariánském náměstí.

FOTOGALERIE Kolekce Nový úhel pohledu 27. 1. 2017
VÝSTAVA OBORU GRAFICKÝ DESIGN 27. 1. 2017

Studenti oboru Grafický design vystavují své práce ve vestibulu firmy Barum Continental v Otrokovicích. Jedná se o více než dvacet grafických listů vytvořených technikou křídové litografie na téma  parafráze malířského díla nebo ilustrace k poezii a próze. Vystavené práce byly zhotoveny v období posledních pěti let. Výstavu můžete vzhlédnout do konce června 2017.

FOTOGALERIE K VÝSTAVĚ Obor Grafický design 27. 1. 2017
STUDENTSKÁ PRAXE 16. 1. 2017

Studenti oborů Multimédia SUPŠUH a Informační technologie OAUH absolvovali praxi v oblasti elektronického publikování ve spolupráci s digitální agenturou Activenet. Praxe probíhala od 1. 9. 2015 do 30. 11. 2016, studenti se účastnili přednášek zaměřených na branding, internetový marketing, vývoj webových aplikací, které přednesl Petr Hanák, absolvent OAUH, nyní pracující ve společnosti STRV. Součástí praxe byla také praktická zadání, studenti navrhli osobní značku, kterou prezentovali prostřednictvím elektronického manuálu a vyvíjeli redakční systém. Po úspěšném dokončení studenti získali potvrzení o praxi.

ORGANIZACE VÝUKY 19. 12. 2016

Dne 21. 12. bude probíhat hodnocení klauzur. Pro žáky je připraveno od 8:00 hodin promítání série filmů v kině Hvězda. Účast je povinná, vstupné 70,- Kč. Vyučování dne 22. 12.  je plánováno dle rozvrhu a bude končit šestou vyučovací hodinou. Ve dnech 3. a 4. ledna 2017 budou mít žáci ředitelské volno. Důvodem jsou talentové zkoušky. Výuka dle rozvrhu začne ve čtvrtek 5. ledna 2017.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 6. 12. 2016

Vedení školy oznamuje, že Den otevřených dveří se bude konat ve čtvrtek 22. prosince od 9:00 – 16:00 hodin. Zájemci mohou konzultovat své práce s vyučujícími jednotlivých oborů.

SOUTĚŽ JUNIOR INTERNET 6. 12. 2016

Studenti 4. ročníků oboru Multimédia vyhráli 1. místo v celostátní soutěži Junior Internet v Praze, vítězné projekty Multimidium portfolio a Experimentální propagace školy prezentovala studentka Monika Říhová.  Soutěž s patnáctiletou tradicí pomáhá uspět mladým lidem v oblasti webdesignu, kódování a online marketingu, studenti se mohou účastnit Junior Camps, které vedou k realizaci jejich nápadů.

EXKURZE SKLÁRNY KVĚTNÁ 4. 12. 2016

V úterý dne 11.10.2016 navštívili žáci všech ročníků oboru Průmyslový design v rámci plánovaných exkurzí Sklárnu Květná, která je jednou z nejstarších skláren v České republice. Průvodce je úvodem seznámil s historií sklárny a následně provedl jednotlivými výrobními provozy. Žáci měli možnost shlédnout postup výroby ručně tvarovaného - foukaného skla, technologii leptání a broušení. Se současnou produkcí sklárny se mohli také seznámit při návštěvě podnikové prodejny.

FESTIVAL DOBRÝCH ZPRÁV 21. 11. 2016

Snímek Petry Rudolfové, studentky 3. ročníku oboru Multimédia, se umístil na 3. místě na Festivalu dobrých zpráv, slavnostní vyhlášení proběhlo 17. 11. 2016 v Ostravě, součástí programu byl workshop, kde soutěžíci získli zpětnou vazbu, doporučení a rady pro další tvorbu. Odkaz na vítěznou práci.

GRAFICKÉ LISTY PRO DÁRCE KOSTNÍ DŘENĚ 21. 11. 2016

Absolventka oboru Grafický design Kamila Lenertová vytvořila grafický list, kterým byli oceněni dárci kostní dřeně na charitativním koncertu pod názvem Společně pomáháme. Koncert se uskutečnil v září v  Kongresovém centru ve Zlíně pod záštitou prezidenta republiky a náměstka hejtmana Zlínského kraje Lubomíra Nečase. Foto: Petr Jaroň

NÁVRHY POTISKŮ NA TRIČKA PRO HERNÍ PORTÁL 21. 11. 2016

Studentka 3. ročníku oboru Multimédia Klára Daniová získala 1. cenu v soutěži vyhlášené herním portálem Grunex, vítězná grafika se objeví na propagačních tričkách. Více.

Upozornění k přijímacímu řízení 2017 31.10.2016

Upozorňujeme na změnu kritérií přijímacího řízení. Podle Školského zákona č. 561/2004 Sb. s účinností od 1. září 2016, ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů a vydá rozhodnutí o nepřijetí uchazeče v období od 5. února do 15. února. Dále upozorňujeme na nový formulář – přihlášku ke studiu, která byla zveřejněna dne 26. 10. 2016. Dokumenty jsou již na našich stránkách aktuální.

PLENÉR PRŮMYSLOVÝ DESIGN A UŽITÁ FOTOGRAFIE Rajnochovice, žáci fotografovali, kreslili architekturu a detaily přírody s její proměnlivou atmosférou 25.10. 2016
PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY 2017 10.10.2016

Přihlášku ke studiu na SUPŠ Uherské Hradiště musejí uchazeči podat nejpozději do 30. listopadu. Přijímací zkouška se skládá z talentové zkoušky a další části přijímacího řízení na oboru, který si uchazeč zvolí. V rámci přijímacího řízení se vedle výsledku talentové zkoušky uchazeče přihlíží i k jeho studijním výsledkům ze základní školy. Talentovou zkoušku tvoří tyto disciplíny: kreslená hlava (portrét dle živého modelu, provedení tužkou nebo uhlem na balicí papír formátu A2), kresebný diktát, úkol podle zvoleného oboru (mod. zátiší dle předlohy nebo mal. plakát). kriteria.pdf, prihlaska.pdf, prihlaska.xls

EXKURZE – PAŘÍŽ, NORMANDIE, BRETAŇ 26. 9. 2016

Podobně jako v minulých letech byl začátek září vyhrazen odborné exkurzi do Francie. Zúčastnili se jí studenti 4. ročníku SUPŠ Uherské Hradiště napříč všemi obory. Mezi 3. a 11. zářím se skupina 43 studentů a čtyř pedagogů vydala na trasu Paříž, Normandie, Bretaň. Exkurze je nedílnou součástí předmětu Dějiny výtvarné kultury a je koncipovaná jako součást přípravy žáků k úspěšnému složení maturitní zkoušky. Více.

FOTOGALERIE Exkurze - Paříž, Normandie, Bretaň 26. 9. 2016
PLENÉR NA LOPENÍKU 3. 10. 2016

V druhém zářijovém týdnu školního roku 2016/2017 se žáci oboru Grafický design zúčastnili plenéru na Lopeníku, který se nachází v krásném prostředí Bílých Karpat. Žáci se věnovali celý týden kresbě a malbě v plenéru a zachytili tak rozmanitou a krásnou atmosféru krajiny na Moravskoslezském pomezí.

FOTOGALERIE Plenér na Lopeníku 3. 10. 2016
CHRÁM VĚD A MÚZ

Dvaadvacet studentů Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti a zlínského Ateliéru animované tvorby při Univerzitě Tomáše Bati se nechalo inspirovat výstavou Chrám věd a múz, která proběhla v Muzeu umění v Olomouci. Vytvořili krátké animované spoty s využitím iluminace Izraelité sbírají manu z Bible boskovické z 15. století. Studentka III. ročníku oboru Multimediální tvorba Natálie Štěpaníková získala v soutěži 1. cenu. Odkaz na vítěznou práci zde.

EXKURZE PRAHA 4. 10. 2016

Studenti Designu keramiky a Kamenosochařství navštívili výstavu „Neklidná figura – Exprese v českém sochařství 1880 – 1914“ v Galerii hlavního města Prahy, která byla nejrozsáhlejší a nejvýznamnější samostatnou výstavou českého sochařství od zániku expozice moderního českého sochařství na zámku Zbraslav. Vedle této výstavy si také prohlédli první přehlídku prací Henriho Rousseaua v České republice „Malířův ztracený ráj“, doplněnou o díla umělců jako Paul Cézanne,  Pablo Picasso nebo Frida Kahlo. Součástí exkurze byla návštěva Ateliéru Keramiky a porcelánu na UMPRUM, nebo Muchova muzea. Více.

ODSTÁVKA VODY 28. 9. 2016

Slovácké vodárny nám oznámily, že ve čtvrtek 29. 9. dopoledne proběhne odstávka vody na hlavní budově. Z provozních důvodů bude škola uzavřena až do 12:00 hodin. Vyučování bude zahájeno až ve 12:15 hodin. Obědy jsou zajištěny v normálním režimu.

ÚČAST NA 42. LETNÍ FILMOVÉ ŠKOLE 19. 9. 2016

Studenti Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti se svými uměleckými  intervencemi významně podíleli na výpravě letošní 42. Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

FOTOGALERIE 42. Letní filmová škola 19. 9. 2016
ÚSPĚCH DESIGNU OBUVI 13. 9. 2016

Studenti oboru Modelářství a návrhářství obuvi se zúčastnili soutěže O cenu Nadace Jana Pivečky a uspěli ve dvou kategoriích. První místo za Funnyshoe získal Lukáš Buček a ve druhé kategorii Kristýna Macková. Její atraktivní kabelka zaujala všechny porotce. Oba studenti obdrželi zájezd na prestižní veletrh módy Micam a Mipel do italského Milána. Další ocenění poroty převzali Matěj Krajča a Kristýna Michalčíková. Vítězné modely byly společně s dalšími nominovanými pracemi vystaveny na mezinárodním odborném veletrhu STYL a KABO v Brně.

KRUHY NA VODĚ 13. 9. 2016

Studentka třetího ročníku oboru Design oděvu Valerie Jurčíková získala ocenění za 2.místo v soutěži "Kruhy na vodě". Porotu zaujala její kolekce modelů "Folklorní proměny". "Kruhy na vodě" je mezinárodní soutěž, kterou pořádá Ústředí lidové umělecké výroby. Jedná se o přehlídku designu orientovaného na řemeslo s podporou pro inovativní a kreativní přístup výtvarníků z různých uměleckých oborů jako je např. kov, šperk, textil, sklo, keramika atd. Tato soutěž je prestižní událostí jak v řadách profesionálních výtvarníků, odborných řemeslníků, tak i studentů středních i vysokých škol uměleckého zaměření.

I V HRADIŠTI PLATÍ, ŽE KAŽDÝ UMÍ ZPÍVAT Koncert sboru pod taktovkou Idy Kelarové se mimořádně vydařil. 6. 9. 2016

Celkem 30 zájemců se od pátku 26. do neděle 28. srpna sešlo na workshopu Každý umí zpívat, který vedli výjimeční hudebníci Ida Kelarová, Desiderieus Dužda a Oto Bunda. Motivace a očekávání účastníků byly velmi různorodé. Některé zajímalo, jak se pracuje se skupinou lidí, kteří tvrdí, že zpívat neumějí, jiné přivedla touha po zpěvu, kterou z ostychu nenaplňují, někteří přišli, aby se zpívat naučili. Pro naposled jmenované bylo překvapením, když od Idy Kelarové uslyšeli větu: „Já vás zpívat nenaučím, zpěv máte v sobě, já vám jen pomohu jej uvnitř najít a dostat ven.“ Více.

 
FOTOGALERIE WORKSHOPU Každý umí zpívat 6. 9. 2016
PŘÍPRAVNÝ KURZ PRO VEŘEJNOST 2. 9. 2016

Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti  nabízí uchazečům o studium výtvarných oborů, ve kterých jsou součástí přijímacího řízení talentové zkoušky, možnost přihlásit se do přípravného kurzu. Přípravný kurz je určen zejména zájemcům o studium na střední nebo vysoké výtvarné škole. Více. Přihláška.

ZAHRANIČNÍ POBYTY Řecko a Itálie, fotogalerie 1 25. 8. 2016
ZAHRANIČNÍ POBYTY Řecko a Itálie, fotogalerie 2 25. 8. 2016
JEDINEČNÝ PĚVECKÝ WORKSHOP 14. 6. 2016

Tento jedinečný workshop, je určen pro každého, kdo cítí hlubokou potřebu si zazpívat. Prozpíváme celý víkend ve sboru 30-40 lidí a zakončíme koncertem pro nás a přátele. Workshop povede Ida Kelarová, Desiderius Dužda a asistent. Setkání pořádá KDECO, DAT s.r.o., ve spolupráci se Střední umělecko-průmyslovou školou. Workshop proběhne v inspirativních prostorách Velké kreslírny. Bližší informace, Plakát. Přihláška.

BIENÁLE „DESIGN.S“ 1. 8. 2016

Ve čtvrtek 16. 6. 2016 proběhla vernisáž výstavy druhého ročníku mezinárodního bienále studentského designu „DESIGN.S“, spojená s udílením cen, kterou pořádá Technické muzeum v Brně. Soutěžní přehlídka je určena pro studenty a čerstvé absolventy designérských a příbuzných oborů středních a vysokých škol.„Cenu ředitele technického muzea v Brně“, jednu z dvanácti cen, získali absolventky oboru Průmyslový design naší školy Michaela Vlčková a Alexandra Vovčenková za svoji maturitní práci „Dětské berle“. Do soutěže bylo přihlášeno 407 prací z 22 škol z Čech, Slovenska a Polska.

MLADÝ OBAL 2016 1. 8. 2016

27.5.2016 proběhlo v kině Aero v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 21. ročníku mezinárodní soutěže obalového designu „MLADÝ OBAL 2016“ na téma PACKAGE UNLIMITED. Tato soutěž je určena pro studenty středních a vysokých škol se zaměřením na design, a mladé designéry do 30 let. Práce studenta 3. ročníku oboru Průmyslový design naší školy Lukáše Ticháčka byla odbornou porotou vybrána mezi TOP 40 prací pro výstavu a katalog soutěže. Návrh obalu našeho žáka se tak umístil mezi 10 vybranými pracemi v kategorii středních a vyšších odborných škol. Soutěže se účastnilo celkem přes 700 prací ze 46 zemí světa.

   
PLENÉR VÁPENKY Pro obor Multimédia 25. 6. 2016

Informace pro rodiče a žáky ke stažení zde.

PLENÉR V HOTELU POLOM RAJNOCHOVICE Pro obor Užitá fotografie a Průmyslový design 25. 6. 2016

Informace pro rodiče a žáky ke stažení zde.

I ATE YOUR MAKEUP 16. 6. 2016

Přijměte pozvání na výstavu Matěje Macháčka, absolventa oboru užité malby. Matěj Macháček se již od středoškolských studií profiloval jako zdatný kreslíř a kolorista. Nepodlehl abstraktnímu malířství, ale zaměřil svou pozornost na všudypřítomnou realitu. Od roku 2011 prohlubuje své znalosti na AVU v Praze, v atelieru předního představitele české figurální malby profesora Michaela Rittsteina. Rittsteinova škola klade důraz na princip sbírání, analyzování a následné transformace nejběžnějších úkonů, společenských mechanismů a vizí.  Více. Pozvánka.

PRVNÍ ROČNÍKY NAVŠTÍVILY NĚMECKO 15. 6. 2016

Ve dnech 16. - 21. května 2016 se žáci prvních ročníků zúčastnili zájezdu do Německa, kde měli možnost vidět celou řadu významných muzeí v Berlíně, např. Berggruen Museum, Dahlem Museum, Gemäldegalerie, Hamburger Bahnhof, Deutsches Technikmuseum, Martin Gropius Bau, Pergamonmuseum či  Jüdische Museum. Žáci si prošli nejen významná historická místa jako Berlínskou zeď, Braniborskou bránu, Říšský sněm, ale také zhlédli moderní dominanty města jako například Sonny centrum. Na zpáteční cestě jsme navštívili světoznámou galerie Zwinger a nově otevřenou galerii Albertina v Drážďanech.

FOTOGALERIE NĚMECKO 1. ročníky 15. 6. 2016