TÝDEN UMPRUMÁKEM 16. 7. 2019

Letos poprvé ožívá umprumka i v průběhu letních prázdnin, kdy se realizují dva týdny příměstských táborů s názvem Týden umprumákem. Tento týden běží úspěšně první turnus a od 17. srpna bude ještě turnus druhý. Děti si během pěti dnů vyzkouší na několika oborech základní techniky a volnou tvorbu.

Podrobné informace a fotodokumentaci najdete ZDE

Televizní reportáž o táboře ZDE.

HEZKÉ LÉTO! 30. 6. 2020

Všem žákům a učitelům přejeme krásné léto a těšíme se na vás v září. Informace pro budoucí první ročníky budou zaslány v průběhu prázdnin poštou. Nástup do školy je v úterý 1. září v 8.00 hodin, slavnostní zahájení pro první ročníky bude v 10.00 hodin.

Od 7. do 11. září jedou všechny obory na plenér - podrobnosti vám sdělí vedoucí oborů (1. ročníky dostanou informace poštou).

Jakékoliv dotazy směřujte na zástupkyni ředitele Věru Gabrhelíkovou (gabrhelikova@supsuh.cz)

3. KOLO PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 24. 6. 2020

Ředitel školy vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2020/2021. Jedná se o obory Modelářství a návrhářství obuvi a módních doplňků, Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu a o Kamenosochařství. Přihlášku je nutno doručit do školy poštou nebo osobně do 8. července 2020. Talentové zkoušky proběhnou ve čtvrtek 23. července 2020

Formulář přihlášky ZDE

Podrobná kritéria k talentovým zkouškám ZDE

VÝSTAVA V MORAVSKÉ GALERII A FINÁLE SOUTĚŽE MUS?

Studenti oboru multimédia a malba vystavili své práce v rámci kolektivní výstavy Motýlí efekt v Moravské galerii v Brně. Téma vyhlásila galerie současného umění DOX v Praze, studenti se svými pracemi zapojili také do soutěže Máš umělecké střevo? a postoupili do celostátního finále s největším počtem prací. Odnesli si 2.místo za instalaci „Kdo stojí ve dveřích?“, kterou vytvořily Adéla Podrazká, Marta Satorová a Natálie Klusalová, nejzajímavější projekty postupují na mezinárodní přehlídku. Naše škola získala ocenění za výjimečný pedagogický počin. 

Více o projektu ZDE. 

 

FOTOGALERIE Máš umělecké střevo?
INFORMACE O OBNOVENÍ VÝUKY NA STŘEDNÍ UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ ŠKOLE UHERSKÉ HRADIŠTĚ 28. 5. 2020

Vážení žáci a rodiče, v návaznosti na pondělní rozhodnutí vlády bude možný návrat žáků do školy od pondělí 8. června 2020. Výuka bude probíhat formou praktického vyučování na oborech a jelikož bude účast žáků dobrovolná, tak souběžně bude stále fungovat i oborová distanční výuka. Teorie budou uzavřeny v pátek 5. 6. 2020. Těšíme se na vás!

Ivo Savara, ředitel školy

Podrobnosti si přečtěte zde - ROZHODNUTÍ PRO OBNOVENOU VÝUKU ŽÁKŮ 1.-3. ROČNÍKU

Čestné prohlášení ke stažení ZDE

 

 

MATURITNÍ ZKOUŠKY JARO 2020 28. 5. 2020

Vážení maturanti,

1. a 2. června vás očekáváme ve škole, kde splníte písemnou část MZ - didaktické testy. Dostavte se podle pokynů z pozvánek, které vam přišly na mail. Jmenný rozpis do učeben bude v pondělí připraven ve vestibulu školy.

Ústní maturity proběhnou v týdnu od 15. do 19. června 2020. Rozpisy a maturitní komise si prohlédněte níže.

MZ 4.A  MZ 4.B  MZ 4.C

Případné dotazy zodpoví zástupkyně ředitele Věra Gabrhelíková (gabrhelikova@supsuh.cz)

VÝSLEDKY 2.KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 26. 5. 2020

Vážení uchazeči o studium, 

ředitel školy dnes rozhodl na základě výsledků talentových zkoušek o přijetí žáků ke vzdělání pro šk. rok 2020/2021.

VÝSLEDKY PŘIJAT/NEPŘIJAT ZDE

Svůj úmysl vzdělávat se na SUPŠ Uh. Hradiště musí uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče potvrdit odevzdáním zápisového lístku řediteli školy, který rozhodl o jeho přijetí ke vzdělávání, a to nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí (tj. ode dne zveřejnění výsledků)

Další informace u zástupkyně ředitele Věry Gabrhelíkové ( tel. 776 331 287)

 

VÍTĚZSTVÍ V SOUTĚŽI „GRAB THE READER“ 20. 5. 2020

V listopadu 2019 vyhlásil Prague Peak Fund s nakladatelstvím Macmillan desátý ročník soutěže Grab The Reader. Naše škola se letos zúčastnila poprvé. Paní Mgr. Martina Dočekalová společně se svými studentkami z 1. A představila svou běžnou práci s literaturou v hodině angličtiny. Její lekce anglické literatury zvítězila mezi 130 školami z celé České republiky. 

14. května 2020 jsme ve škole přivítali paní Mgr. Evu Kachyňovou z nakladatelství Macmillan, která nám předala výhru soutěže - knihovnu zjednodušené četby. Máme radost!

 

 

FOTOGALERIE „GRAB THE READER“
ÚSPĚCH NA STUDENTSKÉM DESIGNU 2020 15. 5. 2020

Třicátý ročník Studentského designu 2020 představil v Karlových Varech 118 soutěžních prací v pěti kategoriích. Celostátní přehlídky se zúčastnilo 35 středních a vyšších odborných škol s výtvarným zaměřením. Naše škola zabodovala hned v několika kategoriích. Jitka Uhříčková získala za svou autorskou knihu, tištěnou technologií risografu, cenu Grand prix a první místo v kategorii Grafický design. Druhou oceněnou prací je dokumentární film a fotografická kniha Jana Šmacha s názvem Vles, která získala 3. místo. Práce zachycuje atmosféru v zákulisí Slováckého divadla při přípravě inscenace Les.  https://www.youtube.com/watch?v=cM6Wop8eXRc. Šimon Žák se umístil na 3. místě v kategorii Oděv, obuv, textil (kolekce Alien) a Silvie Gajdůšková získala 4. místo (kolekce dámské obuvi Glow). V kategorii Produktový design obsadila 9.místo Johana Kania. Všem gratulujeme!

 

FOTOGALERIE STUDENTSKÝ DESIGN 2020
MATURITNÍ ZKOUŠKY 14. 5. 2020

Vážení maturanti,

písemné MZ se budou letos konat pouze formou didaktických testů - 1. 6. v 8:00 DT matematika, 1. 6. ve 13:00 DT anglický jazyk, 2. 6. v 8:00 DT český jazyk a literatura. Pozvánky na mail vám budou odeslány v pondělí 18. 5. 2020.

Ústní MZ budou v týdnu od 15. do 19. 6. 2020 - podrobný rozpis bude zveřejněn příští týden.

Ředitel školy jmenoval maturitní komise pro jednotlivé třídy:

4.A, 4.B, 4.C

HYGIENA A BEZPEČNOST PŘI NÁVRATU DO ŠKOLY 4. 5. 2020

Žáci, kteří využijí možnosti přípravy k maturitě a nastoupí k výuce 11. 5. 2020, budou dodržovat pravidla vycházející z nařízení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, která současně stanovuje i ředitel školy.

 

HYGIENICKÁ A BEZPEČNOSTNÍ PRAVIDLA PRO POBYT VE ŠKOLE

Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění

 

 

INFORMACE PRO MATURANTY 29. 4. 2020

Vážení maturanti, 

zde máte podrobné informace o organizaci vašeho možného nástupu do školy 11. 5. 2020. Veškeré dotazy směřujte na gabrhelikova@supsuh.cz

INFORMACE PRO 4.ROČNÍKY

HODNOCENÍ ŽÁKŮ ZA 2. POLOLETÍ ŠK. ROKU 2019/2020 29. 4. 2020

Na základě vyhlášky Ministerstva školství zveřejňuje ředitel školy podmínky hodnocení žáků za 2. pololetí školního roku 2019/2020. 

Podmínky hodnocení žáků za 2.pol. šk. roku 2019/2020

Plné znění vyhlášky MŠMT ze dne 27. dubna 2020

Na přelomu dubna a května bude dále zveřejněn soubor hygienických a bezpečnostních podmínek, za kterých bude možná účast žáků ve škole.

 

VEŘEJNÁ ZAKÁZKA

Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště vyhlašuje veřejnou zakázku malého rozsahu. Zadávací podmínky ZDE.

Název zakázky: Počítače pro náročnější grafické a designérské práce.

INFORMACE ŘEDITELE ŠKOLY 30. 3. 2020

Vážení žáci a rodiče,

vážím si toho, že přistupujete k aktuálnímu distančnímu studiu zodpovědně, vstřícně a s trpělivostí. Reaguji na vaše podněty ohledně nesjednoceného zadávání úkolů – každý učitel zvolil způsob podle svých možností a podle požadavků předmětu v dobré víře, aby byla výuka co nejefektivnější. Prosím vás o pochopení a respektování této skutečnosti, která je pro všechny nová a občas je těžké se v ní zorientovat nejen pro vás, žáky a rodiče, ale také pro vaše vyučující. Všichni s nadějí vyhlížíme dobu, kdy se budeme zase potkávat na chodbách školy a všechno bude jednodušší. Než tato chvíle nastane, přeji vám mnoho sil. Ivo Savara, ředitel školy

Aktuální informace ministra školství k novému zákonu o SŠ vzdělávání pro školní rok 2019/2020

 

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Po dnešním vyjádření ministra školství vás chceme informovat o dalším vývoji situace.

Návrat do školy je zatím nejistý, počítá se s koncem května. Pokud tento stav nastane, maturity proběhnou následovně – po návratu do školy budou POUZE didaktické testy z ČJ a AJ, které bude opravovat škola, písemné práce z ČJ a AJ se letos psát nebudou. Od nástupu do školy by mohly za 3 týdny proběhnout ústní maturitní zkoušky, doba pro vypracování praktické maturity by byla zkrácena. Zatím se nepočítá se zrušením letních prázdnin. Pokud se školy neotevřou do 1. 6. 2020, maturity se konat letos nebudou a výsledek bude vypočten z průměru posledních 3 vysvědčení.

Milí žáci, prosíme vás o důsledné plnění úkolů, které dostáváte od vyučujících, využijte čas smysluplně a zachovejte si optimismus.

Jsme s vámi, vedení školy

 

ÚŘEDNÍ HODINY V DOBĚ UZAVŘENÍ ŠKOLY

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vládou ČR bude v období uzavření školy z důvodu šíření koronaviru v kanceláři školy přítomen aspoň jeden pracovník v pondělí a ve středu v době od 9 do 12 hodin. Prosíme vás, abyste co nejvíce komunikovali telefonicky nebo mailem a pokud to není nezbytně nutné, abyste do budovy nevstupovali.

Přístup do školy je možný jen po předchozí domluvě s pracovníky kanceláře nebo s vedením.

V případě, že se nedovoláte na pevnou linku, směřujte své dotazy na pana ředitele Savaru - tel. 731 622 925

 

Děkujeme a všem přejeme hodně síly!

Zobrazit všechny novinky