PROHLÁŠENÍ K EXKURZI PAŘÍŽ 23. 7. 2016

Prohlášení ke stažení zde.

JEDINEČNÝ PĚVECKÝ WORKSHOP 14. 6. 2016

Tento jedinečný workshop, je určen pro každého, kdo cítí hlubokou potřebu si zazpívat. Prozpíváme celý víkend ve sboru 30-40 lidí a zakončíme koncertem pro nás a přátele. Workshop povede Ida Kelarová, Desiderius Dužda a asistent. Setkání pořádá KDECO, DAT s.r.o., ve spolupráci se Střední umělecko-průmyslovou školou. Workshop proběhne v inspirativních prostorách Velké kreslírny. Bližší informace, Plakát. Přihláška.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 26. 6. 2016

Zveme Vás na Den otevřených dveří, který se koná v úterý 28. 6. 2016 od 10:00 – 16:00 hodin. Návštěvu je možno využít ke konzultacím s vyučujícími.

PLENÉR VÁPENKY Pro obor Multimédia 25. 6. 2016

Informace pro rodiče a žáky ke stažení zde.

PLENÉR V HOTELU POLOM RAJNOCHOVICE Pro obor Užitá fotografie a Průmyslový design 25. 6. 2016

Informace pro rodiče a žáky ke stažení zde.

I ATE YOUR MAKEUP 16. 6. 2016

Přijměte pozvání na výstavu Matěje Macháčka, absolventa oboru užité malby. Matěj Macháček se již od středoškolských studií profiloval jako zdatný kreslíř a kolorista. Nepodlehl abstraktnímu malířství, ale zaměřil svou pozornost na všudypřítomnou realitu. Od roku 2011 prohlubuje své znalosti na AVU v Praze, v atelieru předního představitele české figurální malby profesora Michaela Rittsteina. Rittsteinova škola klade důraz na princip sbírání, analyzování a následné transformace nejběžnějších úkonů, společenských mechanismů a vizí.  Více. Pozvánka.

VÝSLEDKY DOPLŇUJÍCÍ VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY 15. 6. 2016

Žáky bude ve školské radě zastupovat Tereza Ignácová, žákyně druhého ročníku oboru Užitá fotografie a média. Byla zvolena 32 hlasy zletilých žáků. Druhou kandidátku Danielu Prachařovou volilo 16 žáků.

PRVNÍ ROČNÍKY NAVŠTÍVILY NĚMECKO 15. 6. 2016

Ve dnech 16. - 21. května 2016 se žáci prvních ročníků zúčastnili zájezdu do Německa, kde měli možnost vidět celou řadu významných muzeí v Berlíně, např. Berggruen Museum, Dahlem Museum, Gemäldegalerie, Hamburger Bahnhof, Deutsches Technikmuseum, Martin Gropius Bau, Pergamonmuseum či  Jüdische Museum. Žáci si prošli nejen významná historická místa jako Berlínskou zeď, Braniborskou bránu, Říšský sněm, ale také zhlédli moderní dominanty města jako například Sonny centrum. Na zpáteční cestě jsme navštívili světoznámou galerie Zwinger a nově otevřenou galerii Albertina v Drážďanech.

FOTOGALERIE NĚMECKO 1. ročníky 15. 6. 2016
VÝSLEDKY 3. KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 10. 6. 2016

Výsledky 3. kola přijímacího řízení.

výsledky.pdf

DĚKUJEME! ODCHÁZÍME... 8. 6. 2016

Vernisáž výstavy se koná 11. 6. 2016 v 18:00, pozvánka na výstavu.

DOPLŇUJÍCÍ VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY 26. 5. 2016

Dosavadní člen školské rady Radek Mužík, který byl zvolen zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky, ukončí maturitní zkouškou studium na naší škole. Z tohoto důvodu ředitel školy vyhlašuje doplňkové volby do Školské rady, které se budou konat ve čtvrtek 9. června 2016. Volit se bude jeden člen školské rady volený zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky. Návrhy oznamte paní Matouškové (sekretariát školy) do 8. 6., email: matouskova@supsuh.cz, nebo tel. 572551500, příp. osobně. Více.

IMITACE DOBOVÝCH ETIKET A LAHVÍ NA MINERÁLNÍ VODU VINCENTKA 13. 5. 2016

Studenti grafického oboru 2. ročníku SUPŠ v Uherském Hradišti se pokusili v rámci školního úkolu ztvárnit ve svých návrzích varianty originálních vzorů a vytvořit věrohodnou představu o tom, jak vypadaly láhve a etikety Vincentky v minulosti. Jejich práce jsou dlouhodobě vystaveny na ulici Dr. Veselého v externích výstavních skříních v Luhačovicích.

ROZPIS ÚSTNÍCH MATURITNÍCH ZKOUŠEK 10. 5. 2016

Rozpis ústních maturitních zkoušek ve školním roce 2015/2016

4.A, 4.B, 4.C

VYHLÁŠENÍ 3. KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 10. 5. 2016

Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení.

kritéria.pdf, přihláška.pdf, přihláška.xlsx

TRASA PTAČÍCH BUDEK A KRMÍTEK V LUHAČOVICÍCH 4. 5. 2016

Obor Průmyslový design a Multimédia Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti realizoval několik uměleckých ptačích budek na Trase ptačích budek a krmítek v Luhačovicích. Každý student k tomuto úkolu přistupoval podle své fantazie a podle svého naturelu. Budky a krmítka spojují Jurkovičovy motivy, které tvůrci aplikovali na dřevěná krmítka. Nebáli se ale použít podobně jako on i odlišné materiály, třeba plexisklo a různé kovy. Výstava prezentací těchto realizací byla zahájena vernisáží v hale Vincentka 30.4.2016. Odkaz na článek ČTK.

MEZINÁRODNÍ TRIENÁLE GRAFICKÝCH FOREM 2016 4. 5. 2016

Studentka 4. ročníku oboru Grafický design Kamila Lenertová získala ocenění za volný grafický list v třetím ročníku soutěže Mezinárodní trienále grafických forem 2016, které se uskutečnilo v Polsku. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 412 prací z 23 středních škol z Polska, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Ukrajiny a České republiky. Všechny práce byly zhotoveny klasickou grafickou technikou na téma: Zastavení ve městě, zastavení v přírodě.

 

SOUTĚŽ PHOTOBASE

7 studentů oboru užitá fotografie a média se stali finalisty soutěže Photobase- Pozdrav Josefu Sudkovi, kterou vyhlašuje Gymnázium Oty Pavla v Praze. Studentka 4. Ročníku Veronika Čechmánková získala 3. místo v kategorii. 9 velkoformátových fotografií našich studentů je vystaveno v budově Novoměstské radnice.

VÝSTAVA PLAKÁTŮ OBORU GRAFICKÝ DESIGN 13. 4. 2016

Studenti 2. ročníku Grafika Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti připravili výstavu svých plakátů s tématem veřejně prospěšného projektu „O – KOLO“ v nově otevřené Kavárně Patriot v Uherském Hradišti. Plakát výstavy.

CHEMIE OBJEKTIVEM 10. 4. 2016

Studenti 1. a 2. ročníku oboru Užitá fotografie a média se zúčastnili fotografické soutěže „Chemie objektivem“, kterou vyhlašuje gymnázium ve Starém Městě. Studentka 2. ročníku Tereza Ignácová získala 2. cenu a studentka 1. ročníku Veronika Horáčková získala čestné uznání. Práce našich studentů byla vysoce hodnocena jak po výtvarné, tak po odborné stránce. Převážná část jejich prací bude vystavena na společné výstavě v budově krajského úřadu ve Zlíně.

STUDENTSKÝ DESIGN 2016 1. 4. 2016

Odborné poroty vyhodnotily nejlepší práce z kolekce 180 prací žáků všech uměleckých škol ČR. V oboru Multimediální tvorba získala:  1. místo - Petra Macháčková za animovaný film Telka, 3. místo - Lucie Navrátilová za video mapping Cesta život. V oboru Oděv získala: 2. místo - Adriana Fojtáchová za oděv Den a noc, 3. místo - Romana Lidiaková za oděv Den a noc. V oboru Produktový design získala: 3. místo - Nela Britaňáková za keramickou kolekci Destrukce a konstrukce. Na výstavě v Domě pánů z Kunštátu je vystaveno do 7. dubna všech 180 prací žáků. Výsledky soutěže: www. ssudbrno.cz.  

 

JUNIOR DESIGN FEST 2016 30. 3. 2016

Dne 17.3. 2016  proběhlo v Bratislavě slavnostní předání cen a ocenění mezinárodní soutěžní přehlídky prací středních uměleckých škol. Cenu předsedy komise prof. akad. mal. Julie Sabové získala Pavlína Špunarová, studentka SUPŠ Uherské Hradiště (obor Design obuvi) za extravagantní kolekci obuvi na téma PUNK. Diplomem byla dále oceněna i Klára Skopalová za model oděvu „Obsession“ (obor Design oděvu). Vítězná práce.

POZVÁNKA NA RECEPTY MATKY UBU 17. 3. 2016

Umělecká platforma Plešatý králíček se chystá na divadelní projekt RECEPTY MATKY UBU, který je ve fázi příprav, podpořte vznik projektu zakoupením vstupenky na představení v předprodeji. Přispět můžete také zakoupením placky s logem, trička, plakátu a dalšími. Odkaz na předprodej.

SISA NA SUPŠ UH 16. 3. 2016

Naši školu navštívili dvě paní učiteleky a pět studentů z výtvarné školy SISA, Antverpy, Beglie.

BAŤOVSKÁ REKLAMA 16. 3. 2016

Druhou únorovou středu navštívili žáci 2., 3. a 4. ročníku oborů Grafický design a Multimédia přednášku na téma Baťovská reklama. Přednášky se ujal akademický sochař Rostislav Illík, který působí jako vedoucí ateliéru Grafického designu na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Žáci měli možnost se seznámit nejen s historickým vznikem firmy Baťa a jejím vývojem, ale především s vývojem reklamy celé společnosti. Díky bohaté obrazové prezentaci si mohli žáci vytvořit představu o průběhu podnikání Tomáše Bati ve Zlíně a o jeho širokém vlivu nejen v oblasti obchodní, ale i kulturní a vzdělávací.

VÝSLEDKY 2. KOLA PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 11. 3. 2016

Výsledky druhého kola přijímacího řízení.

vysledky.pdf

 

ČTENÁŘSKÉ DÍLNY NA SUPŠ UH 23. 1. 2016

V rámci Výzvy č. 56 proběhl na naší škole projekt s názvem Čtenářské dílny, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Více.

NÁSTĚNNÝ KALENDÁŘ PRO ROK 2016
Reprodukce 13 litografií -  grafické práce vytvořené studenty oboru Grafický design
Formát kalendáře: A3, náhled ke stažení -  kalendář.pdf
Počet listů: 14 + karton
Barevnost: černobílá
Gramáž papíru:  300 g, křída mat
Digitální tisk, spirálová vazba
Cena:  240 Kč  
ZA HISTORIÍ ZLÍNSKÉ ŠKOLY UMĚNÍ

Dne 18. 11. 2015 navštívili žáci všech ročníků oboru Průmyslový design výstavu Ostrov umění v moři průmyslu  - Zlínská škola umění (1939 – 1945) a stálou expozici v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně.  Výstavou Ostrov umění v moři průmyslu nás provedl kurátor výstavy Vít Jakubíček, se stálou expozicí nás prostřednictvím doprovodné komentované prohlídky seznámil Martin Čada. Žáci měli možnost poznat historii Zlínské školy umění, která je neodmyslitelně spjata s naší školou.

EXKURZE DO PRESTIŽNÍ FIRMY MEOPTA 10.12. 2015

Dne 13. 10. 2015 navštívili žáci 2., 3. a 4. ročníku oboru Průmyslový design firmu Meopta – optika, s.r.o. v Přerově, která se zabývá tradiční výrobou špičkových optických, optomechanických a optoelektronických produktů. S historií a výrobním programem podniku nás seznámila Dita Šlanhofová, která ve firmě zajišťuje vnitrofiremní komunikaci. Poté následovala prohlídka jednotlivých výrobních provozů firmy, kterou si vzala na starost Jana Vaňková, firemní designérka, a pověření pracovníci. Žáci měli možnost seznámit se s obráběcími centry, výrobou optických hranolů a čoček, a také s konečnou montáží produktů. 

SPOLUPRÁCE S BELGICKOU ŠKOLOU SISA CADIX POKRAČUJE 25. 11. 2015

Ve dnech od 11. do 15. listopadu 2015 se studenti oborů designu oděvu a malba zúčastnili odborného zájezdu do Belgie. V první řadě navštívili v Antverpách belgickou školu, se kterou SUPŠ spolupracuje téměř 20 let. Sešli jsme se zde s novým vedením školy v čele s ředitelkou Ms. Inge Van de Velde. V březnu 2016 na oplátku přijedou studenti belgické školy na návštěvu k nám a absolvují zde několik workshopů na oborech grafika, obuv a keramika a zúčastní se společné výuky kresby. Více.

FOTOGALERIE 25. 11. 2015 SISA CADIX
PODZIMNÍ ANGLIE 20. 11. 2015

Stopadesátitisícové město Ipswich na východě Anglie se na první listopadový týden stalo domovem pro deset nadaných studentů třetího ročníku SUPŠ. V rámci projektu Výzva 56 absolvovali intenzivní jazykový kurz na místní univerzitě University Campus Suffolk. Více.

FOTOGALERIE PODZIMNÍ ANGLIE Ipswich 20. 11. 2015
INOVACE KLASICKÝCH OBORŮ KAMENOSOCHAŘSTVÍ A KERAMIKA 23. 10. 2015

Technologie 3D tisku a digitálního modelování se stává součásti mnoha oborů. Prostřednictvím této moderní technologie vznikají návrhy automobilů, lékařských protéz, architektonických realizací a zejména zajímavá díla v oblastech volného umění a designu. Naše škola v dohledné době zakoupí 3D tiskárnu od české firmy Prusa Research s.r.o. Žáci budou mít možnost osvojit si základní dovednosti v oblasti 3D modelování, 3D skenování a vlastního 3D tisku. Více

VÝSTAVA UMPRUM 9 V KINĚ HVĚZDA Uh. Hradiště 22. 10. - 20. 11. 2015

Zveme Vás na výstavu studentských prací. Výstava představí výběr prací všech devíti oborů naší školy. Vernisáž proběhne 22. 10. 2015 v 18:00 ve foyer kina Hvězda v Uh. Hradišti. Pozvánka ke stažení zde.

PROJEKT AUTORSKÉ INSCENACE S VANDOU KAVKOVOU 19. 10. 2015

Žáci SUPŠ UH mají možnost se v rámci projektu, který na naší škole představí brněnská herečka a režisérka Vanda Kavková, seznámit se základy herecké výchovy, tvůrčího psaní a zejména s interaktivním způsobem prezentace, který kombinuje výtvarné umění, hudbu a divadelní tvorbu se specifickým prostředím (site specific art). Kurzu se může zúčastnit maximálně patnáct žáků. Začátek projektu je plánován na listopad. Čtěte více.

PLENÉR OBORU UŽITÁ FOTOGRAFIE A PRŮMYSLOVÝ DESIGN 9. 10. 2015

Ve dnech od 7.9. do 11.9. 2015 se obor Užitá fotografie spolu s oborem Průmyslový design zúčastnili plenéru na horské chatě Jana  v Bílých Karpatech. Studenti malovali, kreslili a fotografovali v přírodě. Fotogalerie ke zhlédnutí zde.

DEKORATIVNÍ MALBA V PROSTORÁCH BUDOVY BARUM CONTINENTAL 16. 9. 2015

Rokem 2015 se začíná dlouhodobá spolupráce mezi Střední uměleckoprůmyslovou školou v Uherském Hradišti a firmou Continental Barum. Prvním uskutečněným projektem byla výstava v areálu vstupní haly,  kde byly představeny studentské práce oborů keramika, kámen a malba z posledních let. Při této akci vznikl podnět k vizuálnímu doplnění dvou stěn v prostorách ředitelství. Na jeho realizaci se podíleli pedagog  Mgr. František Petrák a čtyři studentky SUPŠ Valérie Jurčíková, Erika Majdišová, Lucie Jašková a Barbora Procházková. Více.

VÝSTAVA NA LFŠ 24. 7. 2015

Obor Multimédia Vás zve na výstavu studentských prací, která proběhne ve výstavním prostru Reduty v Uherském Hradišti od 24. 7. do 1. 8. 2015. 

PLENÉR MULTIMÉDIA AREÁL KAMÍNKA 17. 7. 2015

Blížší informace k plenéru oboru Multimediální tvorba ke stažení zde.