VYHLÁŠENÍ VEŘEJNÉ ZAKÁZKY 22. 10. 2019

Ředitel školy vyhlašuje výběrové řízení na veřejnou zakázku malého rozsahu - Vybavení mobilní učebny ICT.

Zadání zde.

SPONZORSKÝ DAR

Rádi bychom poděkovali řediteli firmy Slezské kamenolomy, Petru Němcovi, za sponzorský dar - kvalitní slezský mramor, materiál, který naši studenti kamenosochařství využijí mimo jiné i na své závěrečné maturitní práce. 

Tímto vstřícným gestem začala spolupráce mezi sochařským oddělením Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti a firmou Slezské kamenolomy, které si nesmírně vážíme.

Ivo Savara, ředitel školy

Milan Kusenda, vedoucí sochařského oddělení

EXKURZE DO RI OKNA 19. 11. 2018

Studenti 4. ročníků oboru multimédia a grafika se měli možnost, v rámci spolupráce s firmou RI OKNA www.ri-okna.cz, seznámit s procesem vývoje, výroby a prodeje produktů. Pod vedením zkušených mistrů prošli výrobní halou, kde jim byly prakticky prezentovány principy automatizace výroby, systém evidence výrobních dílů pomocí čárových kódů a obsluha CNC strojů. Dále navštívili marketingové, obchodní oddělení a showroom, sloužící k prezentaci sortimentu zákazníkům. Exkurze byla zakončena v zimní zahradě brainstormingem nad spoluprací - studenti tvoří návrhy na téma 25 výročí firmy. 

 

 

PROJEKT OTEVŘENÉ BRÁNY 14. 5. 2018

Žáci oboru Grafický design spolupracovali pod vedením akad. malíře Kamila Mikela (vedoucí oboru) na projektu Otevřené brány, který vyhlásil Zlínský kraj. Vytvořili pexeso, Kostel a co je v něm, které bude v rámci propagace Zlínský kraj používat. Ocenění práce a poděkování žákům a vedoucímu oboru z kanceláře hejtmana k nahlédnutí zde.

VÝSTAVA PRESTIŽ(E) 20. 4. 2018

V Galerii Vladimíra Hrocha v Klubu kultury v Uherském Hradišti bude od května k vidění výstava prací žáků z oboru Multimediální tvorba. Práce vznikly ve spolupráci s firmou Moleda a zaměřují se na propagaci obuvi. Vernisáž se uskuteční 9. 5. v 17:00 a výstava potrvá až do 7. 6. 2018

MOLEDA fotogalerie
BARUM FASHION 29. 1. 2018

V novém projektu Barum Fashion pracovali žáci oborů Design obuvi a Design oděvu s materiálem, který se používá při výrobě pneumatik.Textilní kord, tento čistě technický materiál, který má významné fyzikální vlastnosti, má i pozoruhodné vlastnosti vizuální. Stal se tak velkou inspirací a výzvou mladým výtvarníkům, kteří si musí umět poradit s každým materiálem. Vznikly modernistické oděvní kreace, které nejsou běžně nositelnými oděvy, ale ukazují na krásu materiálu, kterou by běžný uživatel v pneumatikách asi nehledal. Práce našich žáků budou ve vstupní hale Barumu vystaveny až do září. 

 
PLAKÁT Z UMPRUMKY NA FOLKLORNÍM FESTIVALU VE STRÁŽNICI 4. 12. 2017

Veronika Burešová ze 4.ročníku oboru Grafický design vyhrála v soutěži na tvorbu plakátu pro „73. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL STRÁŽNICE 2018“, kterou vyhlásil Národní ústav lidové kultury ve Strážnici. Gratulujeme!

 

Spolupráce s firmou Baťa 21. 9. 2017

Několikaměsíční spolupráce firmy Baťa s uherskohradišťskou umprumkou vyvrcholila v květnu slavnostním předáním cen v rámci akce Baťa Bullets, která proběhla ve třetím podlaží prodejny Baťa na Václavskem náměstí. Akce se zúčastnili žáci oboru Grafický design, Užitá fotografie a Multimédia, bylo vystaveno 24 prací a 5 vybraných autorů bylo oceněno. Díla žáků jsou též k vidění v prodejně Footshop na ulici Bubenská. Odkaz na článek o akci.

 

Spolupráce s firmou Baťa
SPOLUPRÁCE S ASOCIACÍ WESTERNOVÝCH STŘELCŮ 7. 9. 2018

Antonín Kindl, Bolek Klička, Jan Šmach a Prokop Findeis, studenti 4. ročníku oboru Multimediální tvorba, dokumentovali Mistrovství Evropy v kovbojské akční střelbě, Days of truth, které se konalo v srpnu 2018 v Opařanech. Součástí projektu byla tvorba fotografické dokumentace, video dokumentace a propagačních sestřihů. I přes náročné pracovní podmínky, plné prachu a olova, se studenti plní pozitivních dojmů vrátili bez střelných zranění. Ukázky jejich práce (odkazy na videa na youtube): Days of truth Wild bunch Main match